Buccaneer Bay Regional Tournament
2 March 2019
OMER to the Rescue Again Schedule Div I Div II
Hide In Plain Sight Schedule Div I Div II Div III
Classics... Leonardo's Workshop Schedule Div I Div II Div III
Structure Toss Schedule Div I Div II Div III
Opposites Distract Schedule Div I Div II Div III
Museum Makers Schedule Primary

OMER to the Rescue Again Div I
Long Term Location: Gymnasium
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
9:00am ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Christine Sket 11:10am
9:20am PALMETTO CHARTER SCHOOL 42139 Joyce Cacese 12:10pm
9:40am DUNEDIN ELE SCH 45075 Emily Watt 11:50am
10:00am --Break
10:20am OLDSMAR ELE SCH 44957 Elaine Dunson 11:30am
10:40am WINSTON ACADEMY OF ENGINEERING 43296 Courtney Upton 12:30pm
Top
OMER to the Rescue Again Div II
Long Term Location: Gymnasium
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
11:00am MORGAN FITZGERALD MID SCH 42404 Stephani Bohl 9:50am
11:20am NATIVITY CATHOLIC SCHOOL 10623 Sean O'Neill 8:10am
11:40am LAWTON CHILES MID ACADEMY D 46398 Lesa Bland 8:30am
12:00pm --Lunch
12:45pm LAWTON CHILES MID ACADEMY A 43869 Lesa Bland 8:50am
1:05pm ROLAND PARK K-8 SCH 14725 Michele Martinez 9:10am
1:25pm LAWTON CHILES MID ACADEMY B 43870 Lesa Bland 7:30am
1:45pm LAWTON CHILES MID ACADEMY C 43871 Lesa Bland 10:10am
2:05pm ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Donald Garcia 10:30am
Top
Hide In Plain Sight Div I
Long Term Location: Gymnasium
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
11:45am MITCHELL ELE SCH 7110 Phillip Hadley 8:10am
12:05pm WINSTON ACADEMY OF ENGINEERING 43296 Sheila Graham 7:30am
12:25pm MARY BRYANT ELE SCH 40793 Dalia Dangerfield 8:50am
12:45pm --Lunch
1:30pm ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Michelle Bosso 8:30am
1:50pm FOREST LAKES ELE SCH 44177 Karyn Smith 9:10am
2:10pm LINCOLN ELE MAGNET SCH 15049 Bhumika Thakkar 9:30am
Top
Hide In Plain Sight Div II
Long Term Location: Gymnasium
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
8:25am RANDALL MID SCH 45174 Kellie Bole 9:50am
8:45am --Break
9:05am NATIVITY CATHOLIC SCHOOL 10623 Sean O'Neill 10:10am
9:25am PLATO ACADEMY CLEARWATER 45691 Mary Ann Stephenson 10:30am
9:45am MULBERRY MID SCH 24601 Kelly Larrow 8:50am
10:05am PALMETTO CHARTER SCHOOL 42139 Julie Bustle 9:10am
10:25am ST. JOSEPH CATHOLIC SCHOOL 41157 Maria Pardo 8:10am
10:45am --Break
11:05am MORGAN FITZGERALD MID SCH 42404 Audrey Durham 8:30am
Top
Hide In Plain Sight Div III
Long Term Location: Gymnasium
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
7:45am ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Christine Sket 2:35pm
8:05am BARTOW HIGH SCHOOL 46754 Valentina Rossi 2:55pm
Top
Classics... Leonardo's Workshop Div I
Long Term Location: Room 175/176
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
8:00am CORBETT PREP SCH 46546 Suzanne Meiners-Levy 1:30pm
8:20am FOREST LAKES ELE SCH 44177 Karyn Smith 2:30pm
8:40am ALL SAINTS ACADEMY 40251 Laura Powell 2:50pm
9:00am --Break
9:20am OZONA ELEMENTARY SCH 45732 Missy Yates 1:10pm
9:40am ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Erika Foster 2:10pm
10:00am PLATO ACADEMY TARPON SPRINGS 42514 Emily Heilman 12:50pm
10:20am LINCOLN ELE MAGNET SCH 15049 Danielle Flanders 12:30pm
Top
Classics... Leonardo's Workshop Div II
Long Term Location: Room 186
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
7:30am LAWTON CHILES MID ACADEMY D 46398 Lesa Bland 1:35pm
7:50am STATE COLLEGE OF FL COLLEG SCH 40015 Veronica Folsom 1:15pm
8:10am OUR LADY OF LOURDES CATH SCH 38108 Neil Guan 9:10am
8:30am --Break
8:50am WILLIAMS MIDDLE SCHOOL 41070 Stacy Menendez 12:55pm
9:10am DUNEDIN MID SCH 5980 Deborah Bunch 7:30am
9:30am ROLAND PARK K-8 SCH 14725 Michele Martinez 1:55pm
9:50am LAWTON CHILES MID ACADEMY C 43871 Lesa Bland 10:50am
10:10am FLORIDA COLLEGE ACADEMY 32114 Andrea Hastings 8:10am
10:30am --Break
10:50am ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Betsy Caller 8:30am
11:10am PLATO ACADEMY CLEARWATER 45691 Mary Ann Stephenson 8:50am
11:30am ST PATRICK CATHOLIC SCH 43042 Kathy Brenner 9:30am
11:50am LAWTON CHILES MID ACADEMY A 43869 Lesa Bland 10:10am
12:10pm --Lunch
1:00pm ST. CECELIA SCHOOL 39538 Barbara Poulos 11:10am
1:20pm MORGAN FITZGERALD MID SCH 42404 Lisa Micalizzi 11:30am
1:40pm PLATO ACADEMY ST PETERSBURG 45299 Patricia Porzig 10:30am
2:00pm J L CARWISE MID SCH 24396 Jennifer Pate 12:35pm
Top
Classics... Leonardo's Workshop Div III
Long Term Location: Room 175/176
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
11:20am ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Lisa Moore 2:35pm
11:40am CALVARY CHRISTIAN HIGH SCHOOL 45296 Gaye Lene Hasha 2:15pm
Top
Structure Toss Div I
Long Term Location: Gymnasium
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
1:40pm LINCOLN ELE MAGNET SCH 15049 Balaji Aglave 12:30pm
2:00pm ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Samantha Robinson 12:50pm
2:20pm WINSTON ACADEMY OF ENGINEERING 43296 Sunny Gail 1:30pm
2:40pm LAKELAND CHRISTIAN SCHOOL 34828 Dena Workman 1:10pm
Top
Structure Toss Div II
Long Term Location: Gymnasium
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
8:50am LAWTON CHILES MID ACADEMY B 43870 Lesa Bland 11:10am
9:10am PLATO ACADEMY ST PETERSBURG 45299 Patricia Porzig 2:35pm
9:30am --Break
9:50am LAWTON CHILES MID ACADEMY A 43869 Lesa Bland 1:55pm
10:10am TRINITY HOMESCHOOL ACADEMY 41253 Wendy Danciger 11:50am
10:30am ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Samantha Robinson 12:10pm
10:50am LAWTON CHILES MID ACADEMY C 43871 Lesa Bland 1:15pm
11:10am --Break
11:30am ST PAUL LUTHERAN SCH 4104 Alison Tan 2:15pm
11:50am MORGAN FITZGERALD MID SCH 42404 Stephani Bohl 1:35pm
12:10pm LAWTON CHILES MID ACADEMY D 46398 Lesa Bland 10:50am
12:30pm FLORIDA COLLEGE ACADEMY 32114 Jessica Johnson 11:30am
Top
Structure Toss Div III
Long Term Location: Room 170
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
8:30am ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Samantha Robinson 1:55pm
Top
Opposites Distract Div I
Long Term Location: Room 187
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
9:00am WINSTON ACADEMY OF ENGINEERING 43296 Andrei McLachlan 11:10am
9:20am MITCHELL ELE SCH 7110 Melisa Toothman 10:30am
9:40am ROWLETT ACADEMY FAMILY ASSOC 35490 Ariane Clark 8:50am
10:00am --Break
10:20am HOLY FAMILY CATHOLIC SCHOOL 34456 Natasha Brown 8:10am
10:40am CURTIS FUNDAMENTAL ELE SCH 46364 Carrie Brown 9:10am
11:00am OUR LADY OF LOURDES CATH SCH 38108 Angela Seitz 8:30am
11:20am ROLAND PARK K-8 SCH 14725 Michele Martinez 7:30am
11:40am ALL SAINTS ACADEMY 40251 Heather Womersley 10:50am
12:00pm --Lunch
12:50pm MARY BRYANT ELE SCH 40793 Elina Levy 11:30am
1:10pm OLDSMAR ELE SCH 44957 Elaine Dunson 9:30am
Top
Opposites Distract Div II
Long Term Location: Auditorium
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
8:00am DUNEDIN MID SCH 5980 Deborah Bunch 9:30am
8:20am LAWTON CHILES MID ACADEMY B 43870 Lesa Bland 12:55pm
8:40am STATE COLLEGE OF FL COLLEG SCH 40015 Brandi Bartman 10:30am
9:00am --Break
9:20am LAWTON CHILES MID ACADEMY D 46398 Lesa Bland 1:15pm
9:40am ESPIRITU SANTO CATHOLIC SCH 35184 David Schell 11:50am
10:00am PLATO ACADEMY TARPON SPRINGS 42514 Damaris Mack 11:10am
10:20am WILLIAMS MIDDLE SCHOOL 41070 Stacy Menendez 11:30am
10:40am MORGAN FITZGERALD MID SCH 42404 Lisa Micalizzi 8:30am
11:00am --Break
11:20am LUTZ PREPARATORY SCHOOL 46550 Theresa Gorski 7:30am
11:40am HOLY FAMILY CATHOLIC SCHOOL 34456 Becca Lazar 1:35pm
12:00pm PLATO ACADEMY ST PETERSBURG 45299 Patricia Porzig 8:10am
12:20pm CORBETT PREP SCH 46546 Suzanne Meiners-Levy 10:50am
12:40pm --Lunch
1:50pm INDEPENDENCE ACADEMY 46521 Jenny Roney 9:10am
2:10pm PLATO ACADEMY CLEARWATER 45691 Mary Ann Stephenson 10:10am
2:30pm LAWTON CHILES MID ACADEMY C 43871 Lesa Bland 8:50am
Top
Opposites Distract Div III
Long Term Location: Room 187
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
1:30pm STATE COLLEGE OF FL COLLEG SCH 40015 Crystline Waldin 2:55pm
Top
Museum Makers Primary
Long Term Location: Room 175/176
Spontaneous Location: 300 Wing
Long Term Membership Name Number Coach Spont
1:00pm OUR LADY OF LOURDES CATH SCH 38108 Jennifer Jernigan 10:30am
1:20pm MITCHELL ELE SCH 7110 Kathryn Swanson 10:10am
1:40pm WINSTON ACADEMY OF ENGINEERING 43296 Nikki Freer 10:50am
Top